Arvutusvahendite enda kätte haaramine

Cory Doctorow re:publica 2019 esinejana

Avalik arutelu Cory Doctorow'ga

10. mail kl 15:00
Ruum 1037, TÜ Delta keskus

(in English)

Cory Doctorow on olnud üks võtmeisikutest ülemaailmse infopoliitika debattide suunamisel koos väärikate mõttekaaslastega nagu Richard Stallman, Linus Torvalds, Lawrence Lessig ja Jon ‘Maddog’ Hall.

Lisaks dekaadide pikkusele poliitikakujunduse tööle Electronic Frontier Foundationis ja arvutiteaduse külalisprofessoriks olemisele ühendkuningriigi Open Universitys on ta ka tunnustatud ulmekirjanik. Ses rollis peab ta Prima Vista kirjandusfestivalil 8. mail avaliku ettekande pasatseenist väljatulemisest.

Meil on hea meel võõrustada teda kaks päeva hiljem Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudis, et jätkata alustatud debatti ning küsida küsimusi.

Cory Doctorow juhatab arutelu uuesti sisse lühiettekandega neljast jõust, mille abil hoida tehnoloogiahiidusid kuritarvitustest — nendeks on konkurents, regulatsioon, koosvõime ja jõustatud tööjõud. Ettekanne ja arutelu toimub inglise keeles ning seda modereerib Ulrich Norbisrath, oma küsimused võib ette saata askcory@infoaed.ee.

Arutelu pealkiri Arvutusvahendite enda kätte haaramine on Doctorow’ viimase mitte-ilukirjandusliku teose The Internet Con alapealkiri ja tema Prima Vista kõne lõpuosas väljakäidud abinõu.

Vaata ka


Arutelu toimub Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi ja kultuuriteaduste instituudi koostöös. Lehel kasutatud portree Speaker Cory Doctorow autor on CC BY-SA Dominik Butzmann 2019, sotsimeedia tunnuspiltide Wired portrait 5-6 autorid CC BY-SA Julia Galdo ja Cody Cloud 2020 ja sündmuse infokülje märgendteksti leiab siit.

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituutTartu rahvusvaheline kirjandusfestival Prima VistaTartu Ülikooli kultuuriteaduste instituutEuroopa kultuuripealinn Tartu 2024